Wśród przedwzmacniaczy gramofonowych, dość licznie występujących na rynku, spotykamy najczęściej konstrukcje oferujące tylko jedną standardową korekcję, zgodną z zaleceniami RIAA.
Czasem zdarzają się urządzenia obsługujące również starsze standardy. Jednak i one nie zapewniają pełnej elastyczności w kształtowaniu charakteru brzmienia. Aby sprostać temu zadaniu jeden z najlepszych niemieckich inżynierów lampowych – Reinhard Thöress z Aachen, zaproponował niecodzienne rozwiązanie. Jego wyjątkowy przedwzmacniacz umożliwia nie tylko wybór krzywej korekcyjnej, ale i możliwość kształtowania „w locie” przebiegu charakterystyki częstotliwościowej.
Zakresy tonów niskich, przełomu basów i średnicy oraz sopranów można regulować niezależnie za pomocą przełączników obrotowych. Co więcej, nie jest to typowa regulacja barwy tonu, która zazwyczaj wnosi więcej problemów niż korzyści. Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Thöress pomaga efektywnie odzyskać pełną równowagę tonalną, niezależnie od tego czy jest to płyta zapisana w jednym z mniej powszechnym standardzie czy po prostu słabo zrealizowana albo zwyczajnie już zużyta. Odtwarzając jednak nowe, znakomicie zrealizowane płyty usłyszymy skrajnie wyrafinowaną jakość brzmienia. Potwierdzają to liczne opinie, zarówno najbardziej krytycznych entuzjastów, jak i profesjonalistów.
Przedwzmacniacz współpracuje z szeroką gamą przetworników, począwszy od MC charakteryzujących się bardzo niskim poziomem sygnału wyjściowego, a skończywszy na typowych MM i innych kompatybilnych z nimi wkładkach. Urządzenie dysponuje 6 wejściami – każde dedykowane jest do konkretnego obciążenia (odpowiednie rezystory są przylutowane bezpośrednio do gniazd wejściowych wewnątrz obudowy). Bardzo niski poziom szumu i zakłóceń uzyskano dzięki wykorzystaniu w pełni aktywnego układu lampowego o dużym wzmocnieniu napięciowym, bez konieczności zastosowania transformatora wejściowego oraz dzięki specjalnej konstrukcji wbudowanego zasilacza. Pomimo dość skromnej szaty wzorniczej wyjątkowość urządzenia tkwi w doborze elementów, jak i w rozwiązaniach konstrukcyjnych, także mechanicznych, mających na celu całkowitą eliminację drgań pochodzących od transformatora zasilającego. Stanowi on własne dzieło firmy, zapewniające bardzo niski poziom zakłóceń elektromagnetycznych.
W torze sygnałowym pracuje 5 lamp typu NOS (New Old Stock) różnych rodzajów i producentów (PC86, PCC88, 12SN7GT), oryginalnie zaprojektowanych do pracy w układach szerokopasmowych i żarzonych ze źródła prądowego, a nie za pomocą powszechnie stosowanych stabilizatorów napięcia. Na wyjściu układu znajduje się starannie dobrany kondensator sprzęgający, pełniący także rolę filtra sub-niskotonowego, o częstotliwości granicznej 5 Hz. Przedwzmacniacz charakteryzuje się na tyle małą impedancją wyjściową (10 kiloomów), że bez problemu może współpracować ze wzmacniaczami półprzewodnikowymi, a nawet z aktywnymi subwooferami. Natomiast wbudowany odłącznik uziemienia od strony gniazda zasilającego zapobiega powstawaniu tzw. „pętli masy”.
Podczas normalnej eksploatacji pobór mocy nie przekracza 85 W.
Sugerowana cena detaliczna: 8000 euro.